Ambulatoryjne zabiegi rehabilitacyjne

Rehabilitacja po Covidowa
Najnowsze wyniki badań medycznych jednoznacznie wskazują , iż choroba COVID-19, nawet przebyta bezobjawowo, może powodować poważne zmiany w naszym organizmie.Nie rehabilitowane mogą skutkować w przyszłości pogorszenie stanu zdrowia, kondycji i witalności. Niezmiernie ważne jest więc zadbanieo właściwą i rzetelną rehabilitację po przebyciu choroby COVID-19.
 

Nie powino się tego lekceważyć!
 
W przychodni Manamedica - rozpoczynamy rahabilitację osób po COVID-19,pacjentom wykonywany jest szereg badań, m.in. spirometria, EKG, badania laboratoryjne. Lekasz konsultujący pacjenta może ponadto zalecić mu dodatkowe badania, np. badanie klatki piersiowej tomografem komputerowym. Kompleksowa diagnoza stanu pacjenta pozwala na dobranie indywidualnych zabiegów fizjoterapeutycznych, uwzględniających wszystkie jego choroby towarzyszące.
 
Jak wygląda rehabilitacja ozdrowieńców ?
 
Rehabilitacja ozdrowieńców oparta jest na indywidualnie dobranych zabiegów m.in.:
 
KINEZYTERAPIA
Jedna z najważniejszych metod rehabilitacji jest właściwie dobrana kinezyterapia, czyli leczenie za omocą ruchu, takie jak:

 1. Fizjoterapia oddechowa głównym celem jest zmniejszenie objawów duszności, poprawa obniżonej pojemności płuc. przeciwdziałaniepowikłaniom powstałym w przebyciu niewydolności oddechowej
 2. Ćwiczenia wzmacniające pomogą nam rozwinąć mięśnie, których siła osłabiła się na skutek przebytej choroby

Wsparcie psychologiczne
W związku z tym, że u pacjentów po przebyciu COVID-19 znacznie wydają się również obciążenia psychiczne, rehabilitacja pocovidowa zapewnia im także wsparcie zdrowia psychicznego w formie konsultacji. Pomagają one uporać się z poczuciem lęku, niepewności i izolacji oraz odzyskać równowagę psychiczną po pobycie w szpitalu.
 
Prowadzimy również relaksację różnymi technikami relaksacyjnymi.
 
Zapraszamy na masaż relaksacyjny, którego głównym celem jest poprawa stanu psychosomatycznego poprzez odprężenie ciała i umysłu oraz zniwelowaniu skutków stresu, który objawia się napięciem mięśniowym i zmęczenia w organiźmie .
 

REHABILITACJA
 

Rehabilitacja to kompleksowe postępowanie, które ma na celu przywrócenie pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej, zdolności do pracy i brania czynnego udziału w życiu społecznym, czyli poprawę jakości życia. Realizujemy zabiegi rehabilitacyjne w następującym zakresie:

 • fizykoterapia (galwanizacja, jonoforeza, prądy, magnetoterapia, krioterapia),
 • masaże (klasyczny, limfatyczny, sportowy, relaksacyjny, kosmetyczny, kamieniami wulkanicznymi),
 • kinezyterapia (ćwiczenia ogólnie usprawniające, oddechowe, bierne, samowspomagane, rozluźniające, izometryczne, synergistyczne),
 • światłolecznictwo, ciepłolecznictwo (lampa sollux).

Zabiegi rehabilitacyjne są wykonywane w przebiegu następujących schorzeń:

 • choroby zapalne stawów (reumatoidalne zapalenie stawów), łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, sklerodermia, 
 • choroby zwyrodnieniowe, zmiany zwyrodnieniowe stawów obwodowych o różnej etiologii,
 • rehabilitacja pacjentów po zabiegach, po urazach ortopedycznych i operacyjnych – alloplastyka stawów,
 • zespoły bólowe kręgosłupa, w tym po leczeniu operacyjnym,
 • choroby przeciążeniowe narządu ruchu.
Informacja: 

Na zabiegi rehabilitacyjne nie jest wymagane skierowanie. Kwalifikacji do zabiegów dokonuje fizjoterapeuta. Na pierwszą wizytę prosimy o zabranie dokumentacji lekarskiej dotyczącej schorzenia.

Świadczenia są odpłatne

Fizjoterapeuci:

mgr fizjoterapii - Paulina Gibek

mgr fizjoterapii - Gajowczyk Kamil